Vesica-news
 
Vesica-news » "Design of the Body - Vychytaný Design Těla, Perpetum Mobile"

"Design of the Body - Vychytaný Design Těla, Perpetum Mobile"


Článek o tom, že není nutné prožít nemoc, ztrátu nebo nehodu, aby se nám otevřelo vědomí. Vše je jednodušší, než se zdá. Možná stačí - VĚDOMĚ ZVOLIT STAV, VE KTERÉM SI PŘEJI SE NACHÁZET.

Krásný den všem,

newsletter začínám psát na počátku listopadu, po oslavách věnovaných předkům. Možná bychom mohli na seznam svátků přidat jeden pro budoucí generace. Když bychom se společně naladili na dny, kdy po Zemi budou chodit vnuci a vnučky našich dětí, tak by nám zásadní změny vedoucí k udržitelnosti šly lépe a rychleji. 

Zpátky však k názvu. Co mě k němu vede? Miluji designové věci. Líbí se mi lidská kreativita, vášeň pro detaily, manuální zručnost. Při tom všem mi dochází, že široko daleko nejlepším příkladem fantastického designu je lidské tělo. Tolik možností, poloh a pozic na tolika úrovních. Uvědomění mi přichází, když stojím v QiGongu. Ta skutečnost, že tělem proudí nejvíce energie v „pozici prázdnoty“. Nehýbete se, nic neděláte, nevykonáváte, jen uvolňujete svaly a klouby. A když to trvá pár minut, tak zažijete silný příval energie do celého systému. 

Malé děti se dlouhé hodiny věnují pozorování a hraní si s designem těla. Později s designem písku, hlíny, listů, květin, broučků atd. Sledují přirozené systémy, nastavení a struktury. Každé dítě zkouší v malém alchymii. Smíchávat všelijaké příměsi a přísady. Většinou je nejvíce baví vše sypké a tekuté. Kdo zvládne postavit hrad z písku, a pak jej zdestruuje do poslední opěrné stěny, bez litování námahy, je skvěle připravený do života. To bychom my rodiče mohli dětem ukazovat. Princip, že vše plyne. Vystavuje se, rozpouští se. Pokud nezvládáme druhou fázi, tak nám v dospělosti dlouho trvá změna. Změna programů. Proměna. Jakmile se křečovitě držíme vybudovaného, tak se nám mění design těla. Z původní tekuté substance, kdy máme ohebné klouby, páteř, myšlení i prociťování, začínáme „tvrdnout“. Stagnovat na určité úrovni vědomí, kde je „těsno“. S tím související pocity daly vzniknout realitě, kdy jsme ve velké míře natěsnaní i ve vnějším světě. Ve městech, bytech, kancelářích, autech. 

Zkusme si každý za sebe zodpovědět, kde se nejvíce přes den pohybujeme? V jakém prostoru? Je spíše otevřený, nebo uzavřený?

          

Stejný princip platí i na naše vztahy. Kolikrát jsme natěsnaní ve vztahu, kde se nedá volně a svobodně dýchat. Sami sebe přesvědčujeme, že za to může partner. Hlava vždy ochotně nabídne výčet racionálních důvodů, proč nám ve společnosti člověka, se kterým žijeme, není po určité době dobře. Jinými slovy, jaký je důvod pro ztrátu svobody a volnosti? 

Přes média, knihy, rozhlas a internet si programujeme témata spojená s romantickou láskou, vysněnou „princeznou“ nebo urostlým Jamesem Bondem s hmotnými statky. Kolik z nás věří takové iluzi?:-) To nemůže nikdy dopadnout:-). Mohlo by, ale museli bychom nejprve přenastavit toky energií v těle. Už minule jsem zmiňovala příměr s pyramidou. Pokud máme základnu v hlavě a dole v podbřišku špičku trojúhelníku, tak nám chybí pohon (energie, prána, čchi), aby byl celý tělesný systém v pohodě a vyrovnaný. V takové pozici se nakláníme ze strany na stranu, hledáme oporu. Z hlavy vymýšlíme iluzorní romantické příběhy, v rámci kterých máme očekávání, že přijde někdo, kdo nás zachrání. O koho se opřeme. Na kolektivní úrovni – „kdo nás spasí“. V iluzi jsme došli tak daleko, že jsme uvěřili ve spasení od někoho, kdo bezvládně visí na kříži. Tak tudy cesta k vlastním silným energiím také nevede:-) 

Z mé zkušenosti se žádný významný posun k rozšířenějšímu vědomí neděje, pokud čekáme na pomoc zvenčí. Někdo by už možná bral i ty mimozemšťany.  Často se točíme v kruhu tak dlouho, až začneme vysílat „ať se něco stane“… s dodatkem, je jedno co, hlavně něco. Na takové úrovni máme stále ještě velkou neochotu měnit nastavení uvnitř sebe. Nechceme připustit, že běh životních okolností zrcadlí buď vnitřní harmonii, nebo opak. 

Jak tedy rozsypat základnu v hlavě? Když se nacházíme ve stavu málo rozšířeného vědomí, tak si do života pozveme situaci, která má dostatečně silný náboj, aby základnu rozrušila. Nemoc, autonehoda, rozchod, ztráta. Někde na kolektivní úrovni existoval program, že jinak to nejde. Ale, co když jde? Jen jsme si takovou možnost vědomě nezvolili? Co když je všechno otázka svobodné volby? Vědomých rozhodnutí? 

Co když si zvolím, že budu zdravá? Jaká síla může takové rozhodnutí zrušit, když jsem vědomím, které stvořilo design těla? Jiná síla, nežli vědomí, neexistuje. Na určité úrovni víme, že lidské tělo má super schopnosti. Co se tedy stane při vědomé volbě znějící „jsem zdravá, mám otevřený systém, výbornou imunitu, žiji v hojnosti a stabilitě?“ No tak pokud dané zvolím z esence, se základnou tam, kde má být, s vědomím, že jsem obrovským přesahem těla, tak vše vyjmenované i zrealizuji. Nikde není žádná překážka, proč by to tak nemělo být, pokud ji sama nevytvořím v hlavě. Zdá se to býti příliš jednoduché? Ano, je. Život je super jednoduchý.

Chaos, který jsme stvořili se jednoduchým způsobem srovná do harmonických struktur, když se probudíme z iluze. Když přestaneme hrát na proti sobě stojící tábory. K tomu, abychom každý den dýchali čistý vzduch, pili čistou vodu, jedli výpěstky ze zahrádek, cestovali v mezičase, sdíleli moudrost telepaticky, komunikovali s jinými hvězdnými systémy, na to nepotřebujeme žádnou vládu, banku, ani systémovou školu. Nepotřebujeme ani spasitele, učitele, osvícené svámí. To je stále jen hra ega, které má tendenci zploštit ohromnou kapacitu každé lidské bytosti. Nemusíme se klanět žádným prezidentům, ambasadorům, adorovat laureáty čehokoliv. Všechny ty hvězdy s popularitou na sociálních sítích, nejsou někde venku. Každý aspekt, situace, vztah… to vše máme uvnitř sebe. Vesmír funguje holograficky. Zkušenost jiného je zároveň naší vlastní. Nemusíme ji měnit, analyzovat, vynášet do nebes nebo ji naopak zesměšňovat. Stačí ji přijmout, integrovat. S dodatkem, že za projevy jiných neneseme zodpovědnost. Tu máme pouze a jen za vlastní rozhodování.

Je na nás, zda zvolíme křesťanský kříž, demonstrující úpadek a smrt (s Yeshuou, který má poškozené energetické centra ve středech dlaních a na ploskách nohou), nebo se zpátky přikloníme ke kříži Nilskému, Ankhu, který symbolizuje život, transformaci, energii lásky (podobnost se symbolem pro planetu Venuši). Kymácení, nestabilita a nekonečné scénáře s hlavní rolí představující oběť, to vše máme mnohokrát vyzkoušené.

Dokud neuvěříme v super design těla, v sílu propojení, holografické uspořádání Vesmíru, kde je každá tečka propojená se všemi ostatními v rámci rozprostřené sítě přes všechny galaxie, tak nám instrumenty (těla) stvořené pro dotýkání se celého Vesmíru, budou chřadnout, zavírat se a oddělovat. 

Propojený Vesmír. Název filmu s poznatky, ke kterým dospěl Nassim Haramein. Dokument je možné od 27.října stáhnout na Vimeu za poplatek. Nassima jsem viděla naživo v Krakově, a opět mi k tomu přišlo, že nemáme chodit „na jména, osobnosti“. Stále by to byl přístup z ega. Pokud si skutečně přejeme dobrat se hloubky souvislostí a skutečností, měli bychom spíše volit a vybírat mezi aspekty. Jak říkal Nikola Tesla – „Pokud si přejeme poznat Vesmír, vnímejme jej jako vibrační, energetický princip“. Z daného pohledu je důležitější, kdo na jaké frekvenci vibruje, jaké principy sdílí, nežli kolik má fanoušků, peněz na kontě nebo medailí ve skříni. No a Nassim vibruje na fajnové frekvenci. Hodně toho ví a zároveň má pokoru. Na úžasné frekvenci vibrují i kamarádky Regi s Hankou, se kterými jsme realizovali princip propojeného Vesmíru v jedné krakovské pizzerii před přednáškou Harameina. No, kdybyste se mě zeptali, co bylo lepší… ?:-) 

Jednoduché a pravdivé principy ukazují děti. Když přijdete do lesní školky, dáte dětem písek, vodu, vytvoříte nebo najdete kaluže, ponoříte se do jejich světů, uvolníte své tělo od všech konceptů, omezujících myšlenkových vzorců a splynete s nimi, začnete se uzdravovat a probouzet. Takový dětský svět má ohromnou sílu. I ten lesní, luční, podzemní, hvězdný. 

Když někdo geniálně spočítá poměr mezi protonem a atomem a jejich vztahem vůči celému Vesmíru, je to úžasná věc. Připraví se přednášky, film a informace. Na celém podobném dění se dá zaznamenat, z jaké úrovně plyne. Pokud z vyšší vibrační, tak bude mít velký potenciál tečky, body, bytosti spojovat. Pokud nenecháme ego, ať si zahraje svou roli, kdy bude ostatní nadšeně upozorňovat na úžasné statusy vycházející z kvantové fyziky, nebo účinných alternativních metod léčení, nebo když zvolí druhý extrém, kdy bude dané degradovat a hádat se, že někdo jiný je lepší… to má pořád slabou úroveň. Nikam se neposuneme. Ani výsledky a důkazy, že kvantová fyzika ukazuje pravdivěji podstatu světa, nežli ta stará newtonovská, nás neposunou. K žádným velkým změnám takto nedojde. Změna má zkrátka přijít zevnitř. 

Kdo už věří, že tělo je perpetum mobile? Namísto toho, abychom jej nechávali každý den stárnout, tak vědomě zvolíme, že s každým dnem bude mládnout. 

Začíná integrující proces.

Pokud se my sami naladíme, v čase kdy jdeme někam na přednášku, kurz, koncert nebo komunitní událost, především na to, jak se tam cítíme, a už pro nás nebude důležité co se dozvíme, posuneme se. Co cítíme, a jakou máme kapacitu integrovat? Ne z hlavy, ale z esence. Dovolit energiím v břiše (ženy), v srdci (muži), ať integrují okolní aspekty. Být s vědomím v břiše, podbřišku, na základně. Vnímat přítomnost. Co nám říká intuice, co vidíme kolem sebe, jaké aspekty, jaké principy vstupují do našeho pole vědomí? Čeho si máme všimnout? Jaké symboliky? 

Možná už je čas změnit přístup. Nechodit někam kvůli informacím. Jsme jedno vědomí. Víme všechno, nemusí nám to nikdo jiný vysvětlovat. Přístup, kdy máme pocit, že někdo druhý ví víc než my sami, plyne z ega. Je to iluze. Protože my jsme vším, co existuje.

A ten jiný přístup?

Přestat hlavou bádat nad poznatky a zaměřit se na integrování. Sdílení. Výměnu informací z našich přesahů. Z polí vědomí, což se může krásně dít během doteků, masáží, cvičení, meditací a tanců. 

Už máte zažité, jaké posílení vlastního těla se děje, když integrujete odpory jiného člověka? Už máte zkušenost s tím, jaká síla plyne v situacích, kdy jste ochotní integrovat zlobu, odmítání, drsné a manipulativní chování jiných? Pokud jste něčeho takového schopní, tak během pár vteřin uvidíte pravý obraz toho celého. Spatříte, že ve skutečnosti mají ti lidé strach nebo jsou nešťastní.

Kdo má sílu integrovat strachy jiných, tak mu nemalým způsobem naroste vnitřní důvěra a síla. V takové chvíli naplno žijeme symbol monády, medicínského kruhu, Vesicy, Květu života a mnoha dalších. Je to největší rituál, který kdy byl, je a bude zorganizován. Tedy ten, kdy takový aspekt zrealizuje člověk sám, za sebe. 

                    Je možné, že když bychom v Krakově hodinu společně meditovali, tančili, masírovali se za krkem a na ramenou, dívali se do očí, namísto vysvětlování Planckových jednotek, že by se celý svět více sjednotil, posílil a integroval? A my jsme od tam odcházeli zdravější… ? 

NEJBLIŽŠÍ  A NOVÉ PŘÍLEŽITOSTI PRO INTEGROVÁNÍ, PROMĚNY, STAVY VYŠŠÍCH VIBRACÍ – 

5.-6.listopadu, tedy tento víkend, se koná v Praze, v hotelu International, festival Tantry (umění, jak moudře vést energie tělem). V neděli 6.listopadu vedu v sále Šiva spolutvoření s názvem Vesica, od 10 – 12,00 hodin. Samé praktické a prožitkové cvičení, abychom si těla osvobodili od předsudků, blokád, starých přesvědčení. Tím rozkvetou vztahy. 

11.-13.listopadu – víkend v Praze,  Toulcově Dvoře (od pátku do neděle), „LÉČIVÁ VIBRAČNÍ ZMĚNA V TĚLE“, tady je již obsazeno… v lednu od 27.-29.01. také plno, nejbližší možnost – NOVĚ VYPSANÝ TERMÍN je od 10.-12.02. 

16.listopadu – ENERGY – ENERGIE, téma – „ČLOVĚK, PYRAMIDA A DNA“, v Praze, od 18 – 21 hodin, tradiční středa, jednou za měsíc, pro všechny, koho baví přesah. Cena je 321,-Kč, záloha se platí na účet 107 – 1226280257/0100 ve výši 121,-Kč. Přihlášky posílejte na email – gabisoul77@gmail.com 

Na jaro roku 2017 jsme s Lady Cvrčkovou dohodli VÍKEND V RATMÍROVĚ – VÍKENDOVÁ MYSTERIJNÍ ŠKOLA s názvem ESENCE, na krásném místě v jižních Čechách. Od 28.dubna do 1.května 2017. Mnozí z Vás jste tam před třemi lety byli, a bylo to skvělé. Pak se stavěla Vesica, následovala pauza, příští rok se do Ratmírova vracíme. Lady vaří parádní vegetariánskou stravu. Ubytování je v bezvadném kempu, v blízkosti rybníka, u kapličky. Podrobnější informace jsem sepsala na webu, tak můžete mrknout, přihlásit se. Bude nás skupina cca 50 integrujících lidí, které baví život, zábava bez alkoholu, sdílení a vědomé tvoření. 

A pokud byste si přáli zažít individuální proměnu ve Vesice, nebo rozpomínání v páru, které začíná být čím dál častější, ozvěte se, termín najdeme.

 ČLÁNKY V ČASOPISECH – 

V listopadové Eniologii Člověka vyjde článek „KVĚT ŽIVOTA – mystika a fyzika uvnitř skrytá“
V prosincové Meduňce vyjde článek „KVĚT ŽIVOTA – mystika a fyzika uvnitř skrytá“ :-) - stejný název, ale je jiný než v Eniologii.
Až vyjdou, dám je na web. V Meduňce vyjde v prosinci i krátká pohádka „Příběh o hvězdě a pyramidách“ 

A tak si tu žijeme, bavíme se, milujeme. Co je víc než milovat? Milovat svůj život, designové tělo, nádherný design přírody, Vesmíru...

Přeji nám všem vědomé bytí, a těším se na setkání, dotýkání v hloubkách podstaty, vzájemná objetí, Gabi

Článek je možné šířit, všemi směry, měnit, dopisovat, vepisovat… není fixní, mění se, jako vše

 

Diskuze

Vložit první příspěvek

 
 
Blog
Newsletter

Pokud si přejete odebírat Newsletter, který pravidelně přináší informace o různých akcích, seminářích a zajímavostech, vyplňte své příjmení, jméno a emailovou adresu. Děkujeme.

Aktuální akce
Kudyznudy.cz - tipy na výlet
stránky vytvořilo Anything Studio