Vesica-news
 
Vesica-news » Tantra & Tao - BODY WISDOM, MOUDROST TĚLA

Tantra & Tao - BODY WISDOM, MOUDROST TĚLA


Tělo je fenomenální systém, veskrze energetický, posvátný, propojený, nesoucí tvořivé kódy, které vytváří stále nové reality, stačí jej otevřít a uvolnit

Krásný den všem,

blíží se historicky první víkendový workshop na téma TANTRA & TAO, proto volím stejný název a obsah nového newsletteru.

U obsahu zůstávám. Na večerním semináři minulou středu v Praze jej zmínila Kateřina (děkuji za to). Jak často se nám děje, že slyšíme o něčem, kde nám chybí vlastní zkušenost, a tak se v první fázi přikláníme k všeobecnému mínění? S Tantrou jsem to měla podobně. A není to tak dávno. Lehký zmatek, trocha studu a v zásadě pocit, který by se dal nazvat „tohle moc neberu“. Měla jsem za to, že do Tantry se pouští ten, kdo si chce užít, sexuálně užívat. A že tam to začíná i končí. 

Zkrátka, když chybí praxe, myslíme si různé věci. Po čase zjišťujeme, že většina z nich je vzdálená pravdě. A tak abych sebe samu nemýlila, poslechla jsem směřování, ke kterému mě vedl symbol Vesicy. Nakročila jsem do zóny, která pro mě dříve byla tabu. Dnes jsem za to vděčná, protože mi s tím začaly chodit dary. 

První fáze mě vedla do stavu nehodnocení. S otevíráním tématu mi intuice napovídala, že nemám hledat venku, ale uvnitř. Bylo to podobné jako s posvátnou geometrií. Na počátku jakoby nové téma, ale jakmile jsem odkrývala další vrstvy v hloubkách sebe, bylo jasné, že tělo znalosti o vesmírných zákonitostech a vztazích nese.

Důvěřuji tělu. Velmi. Ptám se: „Je vztah mezi mužem a ženou odrazem vnitřního nastavení polarit? Jak je to se srdcem a lůnem? Kolik uvolnění, klidu a bezpodmínečné lásky prožívám, aby to stejné bylo pravdou v jakémkoliv vztahu s jinou bytostí?“

Otázek mám mnoho. Postupně se mi zodpovídají. Zevnitř. Tantra je o absolutní důvěře v tělo (tedy už ne víra a důvěra v náboženství, instituci, učitele,…).  

Tělo je nejkomplexnější fenomén existence (Osho) 

Vede mě k tomu, ať skrze něj dovolím zrod nové reality, do které se promítá moudrost věků a energie současné doby, co má šťávu.

Jsme jedno vědomí, a tak je každé tělo nejkomplexnějším systémem, který rodí, plodí, vytváří – nové vztahy, nové reality, dimenze (závisí jen na míře, ochotě se otevírat, zkoumat…) 

Poslední dobou málo čtu (knihy). Baví mě číst si v těle. Jedna knížka mě však zaujala. Vyšla nedávno, v angličtině a francouzštině. Autorkou je Margot Anand. Titul nese název „Love, Sex and Awakening“ (v překladu - Láska, Sex a Probuzení). Margot byla první, která z indického áshramu, který vedl Osho, přinesla Tantru do Evropy. Od té doby (asi třicet let) jezdí po celém světě a vytváří příležitosti pro probouzení vědomí. V knize píše, že Tantra je „the teaching of expanding consciousness“, učení o rozšířeném stavu vědomí. Kdo se věnuje budhismu, možná ví, že Gautam Buddha byl známý jako „tantrika“. 

Včera jsem při dočítání byla u pasáže, kdy Margot popisuje svou účast na kongresu o zdraví v Torontu, kde Dalai Lama vedl meditaci zvanou Kalachakra. Celý obřad v sobě nese mnoho symboliky z Tantry. Kalachakra je pokročilou praxí Tibetského Tantrického Budhismu. V Torontu tehdy vytvořili mniši velkou mandalu z barevných písků, na kterou Dalai Lama nechal dopadnout jeden plátek z lotosového květu. Mandaly jsou mocné obrazy, vizuální mapy vědomí. Poté co Dalai Lama nechal okvětní plátek, ať dosedne na tu část obrazce, která měla přitáhnout pozornost, obešel účastníky, kterým věnoval další  plátky lotosového květu. Když se zastavil u Margot, věnoval ji lístek, podíval se do jejích očí a přiložil ruku na korunní čakru. Margot píše, že na dvě hodiny bylo vymalovánoJ Dotek ji přenesl do změněné reality, která byla stejně pravdivá jako ta v Torontu. Ve vizích se ji rozpomínal původ Tantry, její mystika, čistá návaznost na stav vědomí v lidském těle. Tedy ten, kterého se nedá docílit, pokud někdo věří jen na hmotu, je přesvědčený, že nemá vize, spojení a sílu. 

Společně měníme obsah slova. Sexuální, fyzické spojení tvoří z celé nauky méně jak deset procent. Zbytek je o probuzení, energetické soběstačnosti, celistvosti.

Nic z toho se nedá zažít, pokud své energetické kolapsy řešíme venku, s někým.

Do stále stejných kruhů se vracíme při hledání partnera, který by doplnil, co nemáme. Máme všechno, stačí se otevřít.

Je tu doba, kdy už nemusíme vlastní nekomfortní pocity v těle řešit složitými, dlouhotrvajícími cestami. Už není zapotřebí chodit do terapií, které bolí, jsou náročné a slouží k tomu, abychom pochopili, čemu nerozumíme. Hlava sice něčemu porozumí, tělo si zdánlivě uleví, ale frekvence systému (těla) zůstává víceméně stejná. Jediné co se změnilo je, že už nemáme klasické ego, ale spirituální.

Právě probíhající transformace je odrazem změn modelů víry. Kdo věří primárně na materiálno, pak manifestace tělesného sytému odpovídá zákonitostem 3D reality. Cesta z matrixu ven se nedá ošéfovat z hlavy. Víra v hmotné podrží každého spolehlivě ve 3D. Tady nemám šanci k posunu. Jedině přes energie. 

Změna pak probíhá na všech úrovních, i té sexuální. Láska se z „podmínečné“ mění na tu bez podmínek. V nízké vibraci se o sebe ještě bojíme. Často se děje, že se díky obavám buď vzdalujeme, nebo nás naopak ženou nevystředěné vášně a touhy kupředu, kterýmžto směrem se vrháme hlava nehlava. Pokud má Tantra přídech primárně sexuální, pak téma nenačítáme správně, v celé jeho velikosti. Je to pohled z nevědomí.

To, o co v Tantře skutečně jde je „THE WISDOM OF THE BODY“ – tedy vědomí, spojení s MOUDROSTÍ TĚLA.

Jinými slovy, když už neposloucháme společenská přikázání, vzorce chování skrze, které jsme se tu pozavírali do neprodyšných boxů (stará fyzika – newtonovská), ale necháváme se vést svými smysly, energiemi, a na první místo stavíme kompas vnitřní navigace, která je napojená na Vesmír, Zdroj. Střelka je super přesná. Vede do středu. 

Tělo, kterému dáme šanci na probuzení, uvolňuje přebytek energií z hlavy směrem dolů. Probuzené tělo má silné srdce, břicho a podbřišek. Jakmile do daných partií nateče potřebné množství šťávy, života a energií, pak se celý systém převibruje na jiný režim. 

Změněný rytmus přivodí pocit energetické soběstačnosti, kterýžto nás uvolní z nefunkčních vztahů. Tady víme, že si partnera nemusíme udržet, nebo pokud ho nemáme, tak jej nemusíme hledat (zvýšený magnetismus systému přitáhne sám pravé ořechové). V dimenzích s vyšší vibrací se udržením partnerství nezabýváte. Tady víte, že bezpodmínečná láska je něco tak famózního, že vám snahy o lepší vztah přijdou jako legrace. Každý ví, jak usilování vyčerpává. Navíc je ukazatelem toho, že málo věříme silnému, energetickému spojení. Úhel pohledu ve 3D nás vede k tomu, abychom vylepšovali, zasloužili se apod. Na této úrovni nevidíme, že vztah už dokonalý je, se vším co přináší. 

Změna optiky, která pak do života přitahuje „tantrické“ kvality, kterými jsou síla těla, vhledy, moudrost, umění zastavit se, souvisí s přenastavením energií v těle. S geometrií těla. Východní filozofie přinesla světu Tantru, Mantru a Yantru. Tesla a kvantoví fyzici pojmenovávají to stejné jako energie, tón a posvátná geometrie. Je jedno, zda k tomu přistoupíme zprava nebo zleva.

Důležité je vůbec vykročit. Dovolit si jiné polohy v životě. Přestat se bát a uzavírat.

Stará realita se rozpadá. Boxy nebude možné dlouhodobě udržet. Je to vidět všude kolem, kolik vztahů a manželství se rozpadá. Nebo se drží taktak, ale radosti v nich moc není.

Co když existuje realita, kde transformace nemusí být tak šílená, kde nemusíme na sobě tvrdě pracovat, abychom si zasloužili ovoce?

Možná je to všechno mnohem jednodušší.

Možná stačí tělo rozezpívat, roztančit, roztáhnout, rozvibrovat… nechat jej roztéct, prolévat vděčností, hladit, přijímat…

Tělo je fenomén. Svoje skryté dary ukazuje, když jej odosobňujeme. Stejně tak jako nemusíme sloužit vztahu, tak nemusíme sloužit identitě. Ze stavu vyšších vibrací je zřejmé, že jsou to slepé uličky, které celý systém vyčerpávají, oslabují. 

Tantra je přesným opakem toho, jak jsem ji dříve (a tuším, že i mnozí další) vnímala. Je uměním. Krásnou kompozicí, s mnoha barvami, která působí extaticky. A přitom je v ní hluboký klid.  Je pravda, že primárně je o spojení. Nakolik fyzickém, a do jaké míry energetickém, to závisí z jaké úrovně vědomí načítáme realitu. 

Tantra & Tao vede v jemnosti, alespoň u mě. V citlivosti. Každý máme svou kapacitu, nastavené hranice. Šestým smyslem tušíme, že je čas se otevírat, uzdravovat. Bariéry se už mají rozplývat. Vytvářím pro to příležitosti a děkuji, že jsou toho součástí.

Tvořme tak, aby z nás naše děti měly radost. A děti svobodu, prostor, citlivost, moudré a jemné přístupy milují. Buďme jimi. 

A to je závěr článku. Netušila jsem, že když odtabuizuji téma, které jsem dříve mívala v zavřeném, nepřístupném kastlíku, dostaví se příval čistých energií. A to je to pravé ořechové, které nám všem přeji.

Vytvářím proto příležitosti.

Semináře s názvem TANTRA & TAO vedu v oblečené variantě. Devadesát procent z učení, které vede k moudrosti těla, je o energiích. Energetickém spojování. Těch deset procent sexuálních je bonusem manifestovaným už mimo seminář, v partnerském soukromí. Pokud budeme mít takové poměry nastavené v našich vztazích, pak se stanou posvátnými. 

NEJBLIŽŠÍ PŘÍLEŽITOSTI

7.-9.dubna PRAHA, TANTRA & TAO, víkendový workshop, který začíná v pátek v 9,30 hodin (Toulcův Dvůr, místnost Zátiší) a končí v neděli ve 13,00 hodin. Místa ještě jsou. Workshop vede k rozpomínání se na moudrost těla, k odevzdání se důvěře ve vlastní schopnosti, k probouzení citu, spojení. Ke ztotožněním se s tím, co je přirozené, bezpodmínečné. Jemnost Vám otevře velkou sílu, abyste si změněný stav těla ustáli kdekoliv a kdykoliv. 

19.dubna PRAHA, SJEDNOCENÁ FYZIKA VE VZTAHU K TĚLU, středa, od 18 – 21,00 hodin v Toulcově Dvoře, místnost Stáje. Pozvánka už je na webu, pro všechny ty, kdo si přejí otevřít své tělo jemné a silné sprše, co pročišťuje staré nánosy. Přístup ctí kvantovou fyziku i východní filozofii, je v nich shoda, soulad. Čím méně máme v těle identity, ega, potlačení, odporů, tím více za života samého můžeme v tom nejskvělejším obalu zažít. Přihlašovat se můžete nejlépe emailem. 

28.dubna – 1.května RATMÍROV, jižní Čechy (pátek se začíná večeří, v pondělí se končí snídaní) – čas zapalování ohňů, vnitřního ohně, změny v přístupech. Ženská moudrost je posvátná, má se vrátit do středu komunit.  Svátek se jmenuje „čarodějný“ nebo Beltaine, ale je to jedno, důležité se nachází v tom, co vědomě vytvoříme my. K harmonii patří mužská posvátná síla, dětská hravost, radost. Z toho důvodu zveme s Lady Cvrčkovou, která bude vegetariánsky pro nás vařit, všechny generace. V této chvíli máme poslední volnou chatku (4-5 osob). 

V květnu jsou Alchymistické Litoměřice (26.-28.05.), a také bude jedna středeční Praha. Kdo máte zájem o individuální proměnu na Vesice, tak v květnu si tam dávám více prostoru, můžete se hlásit už teď. 

2.-4.června PRAHA, TANTRA & TAO pro páry, víkendový workshop, začíná se v pátek v 9,30 hodin ráno, končí v neděli ve 13 hodin. Hlásit se mohou páry, i jednotlivci. Místa se zaplňují, nějaká ještě jsou, můžete se hlásit. V této chvíli mám místo i pro jednu ženu, která by si přála být v páru s mužem, který je již nahlášený. 

NOVINKA

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ V RATMÍROVĚ

29.07. – 4.08. sobota až pátek, UPROSTŘED LÉTA, na krásném místě u jihočeského rybníka, v kempu U Kapličky, kde je na dveřích Květ Života. Téma je TANTRA & TAO. Pro všechny ty, kdo si proměnu přejí užít v přírodě, ve spojení kruhu, v jeho síle. Stravování bude vegetariánské, polopenze, ať se nám odlehčí, pročistí těla. Na programu je to, o čem píši výše. Otevírání kapitoly, na planetě Zemi, kdy se vracíme k moudrosti, k probuzení, sami k sobě, domů. Máme na to více dní, poplyne to, jak voda. Půjde do hloubky. Kdo cítíte, že je čas změnit sebe, aby z mnoha prostorové reality vystoupila krása, důvěra a láska, přihlaste se, místa jsou. 

Je 3.04. 13:04, s čísly i nastavením jsme ve zlatém řezu, zprávu posílám k Vám. Spolu s ní pozdravy z brněnských Vinohrad, kde kvete život. Gabi

Obrázek Vesicy namalovala Anastázie Matoušková (Ya-su.cz)
 

 

Diskuze

Kade Sapde 16.06.2017 03:01

[url=http://www.tomsoutlet-online.us.com/][b]Toms Outlet[/b][/url]

[url=http://www.raybanoutletclearance.com/][b]Ray Ban Outlet[/b][/url]

[url=http://www.yeezy.com.co/][b]Yeezy Shoes[/b][/url]

[url=http://www.nfljerseys.us/][b]Cheap NFL Jerseys[/b][/url]

[url=http://www.longchampbags.us.com/][b]Longchamp Outlet[/b][/url]

[url=http://www.adidas-uk.org.uk/][b]Adidas[/b][/url]

[url=http://www.raybansunglasses.ca/][b]Ray Ban Sunglasses[/b][/url]

[url=http://www.yeezys.org/][b]Yeezys[/b][/url]

[url=http://www.kade-sapde.us.com/][b]Kade Sapde[/b][/url]

[url=http://www.adidasoutlets.us.com/][b]Adidas Outlet[/b][/url]

[url=http://www.nike-stores.fr/][b]Nike Store[/b][/url]

[url=http://www.underarmouroutlet.us.com/][b]Under Armour[/b][/url]

[url=http://www.timberlanduk.org.uk/][b]Timberland[/b][/url]

[url=http://www.jordan12.us/][b]Jordan 12[/b][/url]

[url=http://www.kedsshoesforwomen.com/][b]Keds Shoes[/b][/url]

[url=http://www.nikeairmax.us/][b]Nike Air Max[/b][/url]

[url=http://www.outlettoms.us/toms-women-c-1/][b]Toms Outlet[/b][/url]

[url=http://www.ultraboostuncaged.us/][b]Ultra Boost[/b][/url]

[url=http://www.mlb-jerseys.us/][b]Cheap MLB Jerseys[/b][/url]

[url=http://www.adidas-nmds.com/][b]Adidas NMD[/b][/url]

[url=http://www.oakleyoutlet.net.co/][b]Oakley Outlet[/b][/url]

[url=http://www.katespadeoutlets.us/][b]Kate Spade Outlet[/b][/url]

[url=http://www.adidas-outlet.org/][b]Adidas Outlet[/b][/url]

[url=http://www.nikeairmax-90.com/][b]Nike Air Max 90[/b][/url]

[url=http://www.timberland-outlet.us/][b]Timberland Outlet[/b][/url]

[url=http://www.adidas-nmd.org.uk/][b]Adidas NMD[/b][/url]

[url=http://www.adidaseqt.com/][b]Adidas EQT[/b][/url]

[url=http://www.ralphlaurens.org.uk/][b]Ralph Lauren UK[/b][/url]

[url=http://www.jordan4.us/][b]Jordan 4[/b][/url]

[url=http://www.cheapjordan-shoes.com/][b]Cheap Jordan[/b][/url]

[url=http://www.adidasnmdoutlet.com/][b]Adidas NMD[/b][/url]

[url=http://www.katespadeoutlet.us.org/][b]Kate Spade Outlet[/b][/url]

[url=http://www.longchamp-outlet.ca/][b]Longchamp Outlet[/b][/url]

[url=http://www.adidasnmdsales.us/][b]Adidas NMD R1[/b][/url]

[url=http://www.nike-airmax90.com/][b]Nike Air Max90 [/b][/url]

[url=http://www.running-shoes.top/][b]Running shoes[/b][/url]

[url=http://www.starboots.us/][b]Basketball Shoes[/b][/url]

[url=http://www.michael-kors-bags.us/][b]Michael Kors bags[/b][/url]

[url=http://www.yeezy-outlet.us/][b]Yeezy outlet[/b][/url]

[url=http://www.asics.us.com/][b][i][b]Asics[/b][/url]

[url=http://www.coach-online.us/][b]Coach Outlet[/b][/url]

[url=http://www.timberland-outlets.org/][b]Timberland Outlet[/b][/url]

[url=http://www.jordan-air.us/][b]Air Jordan[/b][/url]

[url=http://www.adidasyeezy.org/][b]Adidas Yeezy[/b][/url]

[url=http://www.vapor-max.com/][b]Nike VaporMax[/b][/url]

[url=http://www.rayban.com.co/][b]Ray-Ban sunglasses[/b][/url]

[url=http://www.nike-store.us/][b]Nike Outlet Store[/b][/url]

[url=http://www.longchamp--bags.com/][b]longchamp bags[/b][/url]

[url=http://www.adidas-shoes.us/][b]Adidas NMD[/b][/url]

[url=http://www.nike-outletstore.com/][b]Nike Outle[/b][/url]

[url=http://www.yeezy-boost350.com/][b]Yeezy boost[/b][/url]

[url=http://www.Ray-Bans.in.net/][b]Ray-Ban Outlet[/b][/url]

[url=http://www.jamesshoes.org/][b]james shoes[/b][/url]

[url=http://www.adidas-online.us/][b]Adidas NMD Outlet[/b][/url]

[url=http://www.jordan--shoes.org/][b]Cheap Jordan[/b][/url]

[url=http://www.air-max2017.com/][b]Air Max Outlet Online[/b][/url]

[url=http://www.asicsgel.org/][b]Asics Outlet[/b][/url]

[url=http://www.flipflops.us.com/][b]Flip Flopst Outlet[/b][/url]

[url=http://www.oakleysunglassesoutlet.net/][b]oakley sunglasses[/b][/url]

[url=http://www.oakleysunglassesstore.us/][b]oakley sunglasses[/b][/url]

[url=http://www.dressesforwomen.us/][b]Nike Shoes[/b][/url]

[url=http://www.cheapoakleysunglasses.biz/][b]cheap oakley sunglasses[/b][/url]

[url=http://www.cheapraybansunglasses.biz/][b]cheap ray ban sunglasses[/b][/url]

» Reagovat


Blog
Newsletter

Pokud si přejete odebírat Newsletter, který pravidelně přináší informace o různých akcích, seminářích a zajímavostech, vyplňte své příjmení, jméno a emailovou adresu. Děkujeme.

Aktuální akce
Kudyznudy.cz - tipy na výlet
stránky vytvořilo Anything Studio