Vesica-news
 
Vesica-news » UNKNOWN BODY - TĚLO, JAK JEJ NEZNÁME

UNKNOWN BODY - TĚLO, JAK JEJ NEZNÁME


PURAVIDA - aneb život sám!

Puravida!

V překladu ze španělštiny znamená tento pozdrav používaný v Kostarice - „čistý život“. Pravdou je, že země je to úchvatná. S mnoha přírodními parky, pobřežím, které lemuje moře napravo, oceán nalevo, uprostřed najdete vulkány, termální řeky.

Vybavuje se mi jeden z okamžiků návštěvy středoamerického ráje, kdy jsem opřená o kraj bazénu, který zároveň tvoří předěl mezi jím a svažující se skálou pokračující dolů k pláži. Na „obraze“ přede mnou je záliv, v dálce menší ostrůvky,… no, neskutečné kino. V duchu si říkám – „to snad ani není možný“. Tenhle zážitek jsem tehdy rozhodně nestvořila vědomě! Tedy jinak – stvořila, ale nevěděla jsem jak. A ani jsem se nad tím nezamýšlela. Když se na to dnes dívám zpětně, tak vím, že začátek obrazu úchvatné, kostarické zátoky leží ve Španělsku, roky předtím, kdy jsem na pobřeží pracovala pro místní cestovní kancelář. U nás se teprve otevíraly hranice, zatímco majitelé švýcarsko-španělské CK měli už procestovaný svět. Ukazovali mi tehdy fotky z Ekvádoru a Galapágů. Nadchla jsem se tak, že moje první zámořská cesta vedla právě tam. Do Ekvádoru. Galapágy byly mimo finanční možnosti. Tuším, že to byli oni, kdo mi pomohl nahodit směřování ve dnech budoucích. Zapálit cestovatelský knotek. Mojí tehdejší velkou touhu, vrchovatě po mnoho let naplňovanou. Musela jsem se, na večeři u kolegů v Pineda de Mar, zamilovat hodně. Od té doby jsem několik let jezdila po světě, až jsem v závěru cestovatelského období naznala, že už toho bylo tak akorát.

Znáte ten pocit, když vás někdo jiný pro něco nadchne? Zmíním další příklad. Moje velmi blízká duše, kamarádka Renča z Brna, mi na podzim minimálně dvakrát nebo třikrát básnila, jak chodí často běhat na přehradu, a jaké že to tam je super! Líčila mi prožitek ze sportu v krásné přírodě tak, že jsem jej v danou chvíli viděla v „živých obrazech“. No a jak bylo jednoho dne volněji, venku krásně, tak nasazuji mé deset let staré běhací boty (ne, nevyhodím je… ano, jsou retro), skáču do auta a jedu. Vybíhám od Sokoláku a v duchu vysílám Renči, že fákt paráda. Po nějaké době si říkám, že tady se asi otáčí, tak se otáčím taky, ale ještě seběhnu blíž k vodě, abych si zacvičila QiGong. Během něj se mi rozpadá fyzická forma. Jsem z podzimního slunce, barevných listů, odlesků na vodní hladině tak unesená, že opisuji široký rádius kolem původně platného fyzického vyjádření mě samé a pozvolna jsem všude. Kdo cvičí QiGong, tak to zná. Vždy po nějaké době cvičení se vám překlikne vnímání na energie a přestáváte být tělem. Něco neviditelného mě během praktikování vede, a tak vnitřní hlas poslouchám, následuji, vím, kdy skončit a vyběhnout zpátky. A když se z odbočky vracím na cestu, tak je to jasné. Koho potkávám? Ano, přesně tu, která mi parádní zkušenost v místě kolem přehrady zařídila!

Už tušíte, kam tím mířím? Jak se tvoří realita? Hlavně ta, která vás má bavit! Jejímu vzniku předchází chvění, nadšení, radost. Stav, kdy se „tetelíte“. Kdy „zvoníte“. A taky „voníte, kvetete, rostete“. Tak dobře, jsou to spíše poetická přirovnání, co si ale pod tím prakticky představit. Pomohu si angličtinou, která používá jedno dokonale padnoucí slovo vystihující popisované. Je to „RING“. V překladu znamená jednak „zvonit“, ale také „prsten“, nebo „prstenec“. Na první pohled se může zdát, že je to slovní hříčka. Ty jsou zábavné, ale slova jsou také kódy. Jakým způsobem se můžeme podívat na souvislosti spojené se zvony, zvoněním, buzením (probuzením) a následně prstencem (kruhem, spojenými kruhy, nebo těmi co se točí kolem)?               

Tady začíná kapitola „tělo, jak jej neznáme“.

Neokecatelná pravda o něm je, že se ve své podstatě jedná o bio-oscilující jednotku. Pokud ji necháme „zatvrdnout“, ukotvíme v minulosti, kde ji držíme skrze stále se opakující naučené vzorce, kterých se neodvažujeme vzdát, následkem čehož nám některé uvnitř doslova „zamrznou“, pak nabydeme dojmu, že se jedná o pevnou, kolikrát až neměnnou soustavu (z hlediska charakteru, profese, názorů, vztahů). Soustava se nějak jmenuje, má věk, příběh, definující atributy. Čím více tíhne k životu bez velkých změn, pak tento nenápadně mizí. Jak se někdo zabetonuje do převzatých myšlenkových modelů, předsudků, pak přestává kvést, růst, radostí se tetelit, zvonivě vibrovat. 

Každá bio-oscilující jednotka je součástí společné mřížky života. Květin života. Proto kruhy (rings). Proto prstýnky (vesicy). A prstence – nejen Saturnovy. Také ty kolem těla. Známé z dávných dob jako Merkaba. A teď si představte, že se jeden průsečík dané mřížky (tedy konkrétní bio-oscilující jednotka, nám známý člověk) harmonicky rozezní. To nezůstane bez odezvy! Má to vliv na celou propojenou tapisérii. Když chytnete správnou frekvenci, rozpustíte ztvrdlosti. Následně se rozroste pole v podobě energetických kruhů kolem těla (naroste dosah, lépe řečeno – vědomě o něm budete vědět). Podobné je to se zvonem. Když je vyladěný, pak harmonickou frekvencí obsáhne široké okolí.

Musím říct, že na zvonu se mi hodně líbí tvar. Je dutý. Uvnitř prázdno. Jen to velké srdce zvonu! Připomíná mužskou podstatu. Žena je protiklad. Kalich, pohár (grál) naplněný vodou. 

Další slovní hříčkou je tedy anglické slovo BELL („zvon“). Když člověk sedí v lotosovém sedu, připomíná tvarem zvon. RING THE BELL znamená „rozeznít zvon“, ale také „dosáhnout štěstí“. Kdo se zajímá o poslední poznatky z biologie, tak ví, že když se rodí malý člověk, vytvoří se v lůnu nejprve srdce, ze kterého se jako první vyloupne špička jazyka, kteréžto propojení se využívá v jógových praxích. Srdce zvonu se řekne „tongue of the bell“, což znamená „jazyk zvonu“.

Stejný základ slova „bell“ má „belly“ – břicho. To také není žádná náhoda. V srdci, břichu, lůně to má tepat! Má to tam znít, hrát! 

Jak se dá takových stavů docílit? Když půjdeme vylučovací metodou, tak jednoznačné je, že nepřijdou náhodně, ani omylem:-)

Kdo čeká, až se něco vylepší venku, bez toho aniž by „zahořel láskou“ pro změnu, nedočká se. Chce to zážeh! „Fire in a belly“ (vášeň v bříšku!). Změna úhlu pohledu. Garantuji vám, že to jde násobně, násobně lépe, když se podíváte na tělo v jeho skutečné podstatě. Tedy energetické. Když se spojíte s ústřední sílou, která celý tělesný systém oživuje. Jestli se nazve životní nebo sexuální je jedno. Pojmenování „sexuální“ bývá často zavádějící, protože se spojuje pouze se sexem. Pak by se mohlo zdát, že bez sexu není energie. To je však taky jenom program. Naše tělo je v podstatě život sám. Tepe, vibruje, spojuje. Život je neomezený, věčný.

Stav „život“ přichází během tance, vědomého milování, kreativních činností, energetických cvičení. Když si hrajeme jako malé děti, vypínáme, zpomalujeme, stojíme „ve stromu“ (QiGong), plaveme, meditujeme, atd. Pokud vyjmenované činnosti provádíme a jsme u toho „nikým“, stane se zázrak proměny.

Vidím to u sebe, když běží workshop (setkání za účelem rozpomínání). Pokud ho nevede Gabriela, ale je veden životem, pak se dějí zázraky všeho druhu. Tím největším je realizovaná Květina Života v prostoru. Je přítomná v nás, skrze nás… vrací nás domů. 

Živé srdce a živé břicho. Dokáží změnit jeden zásadní program, který je vygenerovaný egem, a stojí nemálo úsilí, energie, v zásadě nás ve velké míře vyčerpává. Je jím dokazování vlastní hodnoty světu kolem. Což je ve své podstatě úlet. Proč by život měl dokazovat jinému životu svou hodnotu, když oba unikátní projevy toho samého vychází ze společného zdroje?

Zkuste to. Být zvonem, kalichem naplněným vodou, zvukem z tisíce zvonečků v podbřišku… moje kamarádka Bea používá šamanské pojmenování – „buďte dutou kostí“, a hlavně, nedefinujte se jako osobnost. Pokud se chcete posunout, vyvíjet…

Tím se v těle otevře rozpomínání, které věstí konec strachů a začátek radostného bytí. 

Završení je spojené s devítkou. V příštím roce, který je astrologicky spojen s planetou Venuše, bude mít, tuším od března, několik po sobě jdoucích úplňků, kdy součet čísel v datu dává devítku. To je mazec! Je to tam… jen v tom být vědomě.

Pokud budeme mít ochotu rozezvonit lůno, srdce, rozžehnout rozsáhlé, magické vnitřní prostory, pokud si pozveme pradávnou taoistickou Tantru, která těla oživuje, léčí, ukazuje, že zásadní (prvotní) spojení je energetické, vibrační… pak „sláva životu“!

Své tělo známe ještě velmi málo. Každé je generátorem života, příběhu. Nevystupování ze zajetých kolejí ho nebaví, pak chřadne. A naopak! Maximálně se baví zážehem, vášní, láskou, tvořením a zkoušením nového. Za takových okolností si notuje jak symfonický orchestr.

Se svým symfonickým orchestrem jsem se už před časem domluvila, že je čas zrušit program „jak se definovat přes úspěchy, diplomy, školy“. Stvořme vědomě jiný. Nechme na svém tělu, ať projeví, kolik má lásky, pozornosti, péče, prostoru svobodně tvořit, žít. Bude to mnohem pravdivější zpráva, než ty psané s razítkem. 

Pokud vás popisovaný pohled baví, máte přání „rozmrznout“, nebojíte se odevzdat životu, máte chuť vědomě probouzet posvátné vztahy, pak srdečně zvu do kruhů (sacred rings – posvátných kruhů), kde to v takových energiích běží. 

NEJBLIŽŠÍ „RING THE BELLS“ – VĚDOMÉ KRUHY JSOU – 

2.prosince 2017 – tuto sobotu v OSTRAVĚ – téma je „MOCNÁ MEDICÍNA UVNITŘ TĚLA (je tam!)“, od 10 – 18 hodin, za 555,-Kč (příznivější cena to už být nemůže, však vy víte), a máme to v parádním prostoru, kde jsou posvátné geometrie, skvělá energie – v pohybovém centru Sundara. Kdo jste poblíž, udělejte si volno, bude to stát za to! 

6.prosince 2017 – příští středa v PRAZE na Toulcově Dvoře -téma je „ART OF LOVE – UMĚNÍ MILOVAT“, od 18 – 21 hodin, vstupné je dobrovolné s minimální stanovenou částkou. Přidejte se k vědomému tvoření harmonické reality v místě - městě, kde je tak velké množství věží, zvonů, katedrál, chrámů postavených v posvátných geometriích. Rozezníme tady sebe! Bude to parádní večer. 

15.-17.prosince 2017 – víkend v PRAZE na téma „POSVÁTNÉ TANTRICKÉ VZTAHY“ – touha po skutečné změně se projevuje – je plno! 

Z toho důvodu jsem vypsala nový termín – nejbližší, kdy měli na v PRAZE na Toulcově Dvoře volno, mimo ty, co tam mám už dlouhodobě na příští rok objednané. Kdo můžete – 23.-25.02.2018? Přidejte se, přihlaste už teď. Téma je stejné – TANTRICKÉ POSVÁTNÉ VZTAHY.

Příští rok bude parádní, zásadní, transformační (což už ve velkých obrátkách jelo i letos). Hned zpočátku Nového roku se mi po delším čase opět otevřelo BRNO! Ano, nabízí se to, když v Brně bydlím:-) Prostor velmi krásný – dřevěná podlaha, blízkost centra, energie v duchu domácího vzdělávání, předporodních kurzů – je to centrum Majky Staňkové na Hybešové 14.

A tak tady začneme v magickém datu, ve čtvrtek 11.1.2018 

11.ledna 2018 – čtvrtek v BRNĚ, od 18 – 21 hodin, téma je – TĚLEM V 5D DIMENZI. Vstupné také dobrovolné s minimální stanovenou částkou. Bude to živé setkání, s mnoha cvičeními a praxemi, které rozpustí zamrznuté vzorce a rozžehnou, zapálí vášeň pro žití, milování. My tu máme být šťastní! Což je velmi reálná, skutečná možnost pro každého, kdo takový projev bytí zvolí. 

A v Brně bude i víkend! Domluvený termín pronájmu mám ještě v lednu – od 26.-28.01.2018, tedy před jarními prázdninami. Téma bude jako v Praze – TANTRICKÉ POSVÁTNÉ VZTAHY. Brzy jej vypíšu na web a přidám na FB. Otevřený je pro páry i jednotlivce. Pokud si přejete znát své tělo, možnosti, cesty, jak tvořit reality, ve kterých se vám žije bezvadně, pak se přidejte. Do kategorie science fiction by uvedené prohlášení poslalo ego… my ale nejsme egem, jsme vlastní reality tvořícím polem vědomí. Chce to odvahu se takto vnímat. A ona se tááák vyplatí!!

Objímám vás tisíce unikátních životů, kdo čtete tyto řádky a spolu podílíte se na rozezvučení života na Zemi skrze vlastní tělo, Gabi

Diskuze

Vložit první příspěvek

 
 
Blog
Newsletter

Pokud si přejete odebírat Newsletter, který pravidelně přináší informace o různých akcích, seminářích a zajímavostech, vyplňte své příjmení, jméno a emailovou adresu. Děkujeme.

Aktuální akce
Kudyznudy.cz - tipy na výlet
stránky vytvořilo Anything Studio