Vesica-news
 
Vesica-news » "No more duality - Dualita je o iluzorním vnímání světa, skutečnost je jiná - Absolutně vše je v Jednotě"

"No more duality - Dualita je o iluzorním vnímání světa, skutečnost je jiná - Absolutně vše je v Jednotě"


Život sám je nastavený jako svobodně, ve zdraví a síle, fungující ekosystém, bio oscilující super generátor energie. Stačí "jen být".

Krásný den všem,

víte, jaká úleva se dostaví, když se náš duální pohled na svět promění do jednoty? Velká. Trvá však jen krátce. V jednotě neprožíváme ani velkou úlevu, ani přílišné napětí. Vše je v blízkosti středu nebo přímo středem.

A jaký jste měli Slunovrat?

To bylo ale krásných umírání, že?:-)

Každý si to prožíval v „jiném domě“ svého horoskopu. Někomu umíralo ego, jinému vztah. Nebo jsme odešli z práce, opustili činnosti, které už nám nedávaly smysl, jistoty, které se ukázaly býti nestabilní. Už i národy opouští zavedená nastavení jako v případě Británie a EU. Ale zpátky k sobě. Venek stejně jen odráží změnu, která nejprve nastala uvnitř.

A jak je to s tím egem? Představte si, že se probudíte do úplňkového dne a Slunovratové noci a málo co Vám tu dává smysl. Není čeho se kolem sebe chytit, o co se venku opřít. No, to už časem půjde málokomu.

Jako vědomí si hrajeme se svými pozemskými těly. Je to naše přirozenost. Když se podíváme na malé děti, tak ony v podstatě nedělají celý čas nic jiného, než že si hrají s vlastním pozemským tělem. Využívají k tomu svých pět smyslů, a téměř nepřetržitě i ten šestý. Tady se jemně dotknout broučka, obejmou kočku, s výskáním skočí do kaluže a hlasitě dají najevo nesouhlas. Neví kolik je hodin. Vše se děje právě teď. Kdo je pozoruje, zpřítomní se. Děti se zájmem zkoumají hmotu, vnímají energie, sledují souvislosti.

Pak se vynoří ego. Má tendenci velet. Autentická dětská hra začne být potlačována. Nastupují instrukce, rady, zákazy. Dotýkání musí mít svá pravidla. Tady málo a tady vůbec ne. Skákat, rychle běhat, dovádět a výskat. Ego se tetelí, jak pěkně zasáhne s cedulí „pro vaše dobro, děti, vám toto nedovoluji“. Tak. A pravá hra skončila. Nastupuje falešná. Vezeme se bez výjimky všichni. Přes výchovu doma, školy a univerzity nás takový vlak doprovodí do všelijakých stanic, která jsou našimi budoucími povoláními. Někdo zaparkuje na úřadě, jiný v nemocnici, ve škole, bance. Většinu času, kdy vyděláváme na živobytí, nám nastavené podmínky v té které stanici nedávají smysl. Štve nás to parádně. Zlobíme se na venek, na sebe, a jak už máme děti, tak na ně, protože nám ukazují, že hrajeme falešně.

Děti nás zvou, ať se vzpamatujeme a rozpomeneme se na dávnou, čistou hru. Jenže nám to moc nejde. Uvízli jsme v síťovém, mentálně a důmyslně vytvořeném webu, který nás oslabuje natolik, že už nám nezbývá energie, abychom bosky probíhali kalužemi plnými bláta a naplno si zaliskání až po uši užívali. Komu v tom nyní vyběhne analogie se sítěmi mobilních operátorů, tak ano. Není to náhoda. Chytli jsme se. A do toho stejného taháme i děti. Namísto, abychom si užívali darů života, krásných, vědomých her, sdílení a přítomnosti, tak sedíme v práci, vymýšlíme projekty, vymlouváme se na vysoké životní náklady, v rámci kterých pořizujeme dětem IPhony, tablety a počítače, do kterých kupujeme hry plné hranatých individuí. A energie se ztrácí. V tělech je jí čí dál méně. Nevadí. Dáme si energetický drink a tři kávy denně.

                              

Tak to bychom měli jeden obrázek. Vím, že je proměnlivý, a že ne v každé rodině běží výše popsaný scénář. Z pohledu na dění u nás či ve světě, se dá s jistotou říct, že se TO MĚNÍ! U někoho je to zatím jen tajné přání. Toužení po svobodě a volnosti. Abychom se uvolnili ze sevření, které jsme vytvořili (z dobrých důvodů – vše je přeci jen o poznávání a ničem jiném), žijme OPAK. Skočme do bláta, buďme každý den nazí (nejen v koupelně nebo posteli), vyzkoušejme jaké to je, být ve tmě. Uznejme „to nejčernější“ v sobě. Ego to nemá rádo:-) Protože v tmavém prostoru vzniká život. V děloze, jádru, uvnitř semene. Pokud na to ještě nemáme kapacitu, tak alespoň nechejme děti, ať se svobodně projevují. Vždyť to všichni známe, jaká  s tím jde síla. Řekněme, že když jsme tomu „ve starých ego časech“ chtěli zabránit, použili jsme a zároveň téměř vyčerpali všechnu energii uvnitř sebe. Život sám je nastavený jako svobodně, ve zdraví a síle, fungující ekosystém, bio oscilující super generátor energie. Pokud jej ego bez přestání destruuje, pak tělo často jede na nouzové dávky. Je ochromené. Jenže ještě není konec, a tak přiskakuje farmaceutický průmysl, jako „náš zachránce“.

Kdo už to vidí, že je to jen a jen na naší svobodné volbě, zda „zemře“ tělo (tělo planety Země) nebo ego (síťový Matrix)?

Vědomí je moudré. Pozoruje projevy. Občas ty nejšílenější variace na téma život a smrt. Život v přirovnání k bezbolestnému ráji a smrt jako bolestivou cestu s útrapami a definitivní tečkou na konci.

Asi to bude znít neobvykle, ale zkoušeli jste se někdy na bolest podívat, jako na rezervoár skryté síly? A vědomě jej odhalovat? S jemností… třeba během jógy, když máte ztuhlé tělo a při uvolňování kloubů, úponů a svalů to táhne? Co se děje s tělem, osobností v těle, když jste například v pozici, kdy je jedna noha uvolněná, druhá napnutá a vy si je spojíte do monády? Jinými slovy, vědomě prožíváte, že obě jsou v dokonalé jednotě. Dokud Vám hlava bude oponovat a poukazovat na rozdíl, tak je to mentální zpráva o duálním nastavení světa. V pořádku, jen někdy připusťme i jinou možnost. Dívat se jako vědomí v těle. Nebýt primárně tělem. Roztahovat se, rozpouštět, vláčnět, zjemňovat. V takovém stavu se dotýkáme síly. Proto je jóga, qigong, taiji, meditace, vědomé plavání, běhání, chození, tančení, možností, jak proměnit stará nastavení.

Jakmile se z úrovně neutrality, ze svého středu, vícekrát podíváte na situaci, ve které někdo křičí, vzteká se, je smutný, v depresi, nebo naopak má radost a je v klidu a pohodě, způsobem, že mezi nimi nevnímáte rozdíl, rozpouští se ego. Jste vědomí, které nebere v potaz jen „jedno tělo“ momentálně mající v opatrování, ale ztotožňuje se s celkem (protože jím přirozeně jeJ).

Všimli jste si někdy u dětí, když hlasitě vzdorují, jak po očku pozorně sledují, kdo „se zamotá“ a začne s domlouváním a vysvětlováním? Kdo v sobě nemá probuzenou sílu, tak bude dělat všechno možné, jen aby ten dětský vzdor zastavil. Za daného stavu nám uniklo, že i s tím si děti hrají. Stačí být v bdělé přítomnosti a vidíte to hned. A jaký šťastný úsměv pak vykouzlíte u všech těch mistrů v malých tělech, se kterými se přes vnitřní klid propojíte. V takové hloubce se o mnoho řádů zcitlivíte.

Jedná se o výborný trenažér, protože celý život je hra. I když na nás někdo „zvedá hlas“ nebo nám nadává, je to jen projekce čistého vědomí. Nic víc, nic míň. V dualitě jsme přesvědčeni, že energie jsou dvě, od sebe rozdílné. Jedna útočící, druhá v obraně. Zapomněli jsme na Zdroj, ze kterého obě vychází. A polaritní nastavení přesně na takové bázi funguje, tedy, že to nevíme, nevidíme nebo necítíme.

Dokud neopustíme koncept staré fyziky, která se už tři sta let vyjadřuje k tomu, co znamená být lidskou bytostí a jak funguje lidská společnost, nebudeme mít ve vypjatých situacích klid. Oddělenost, soutěžení, separování a strkání do škatulek… nic kolem takto nefunguje. Příroda a Vesmír vždy byli, jsou a budou nastavené na propojení, soucítění a sjednocení.

Když se sladíte s principy moderní, kvantové fyziky, která „propojené reality“ potvrzuje, přestanete se trápit. Žádná situace už Vás pak nemůže vytočit, protože se nedíváte, jako dříve. V poodstoupení už nevidíte dvě osobnosti, které se názorově míjí. Bytostně cítíte propojení srdcí. Dovolili jste to. Propojili jste své středy, a to co běží verbálně, nemá na nic zásadního vliv.Vědomě jste se otevřeli zázrakům života. Vysvětlování ani argumentování už nejsou důležité. Politika, sousedé nebo přírodní katastrofy nás v tomto stavu nestraší. Něco takového není ani možné. Veškeré jevy, situace a vztahy plynou z čistého vědomí. A my to víme a žijeme tak. Přelaďujeme se na frekvence, kterou jsou součástí stejné reality, jen naše prožívání životů je velmi odlišné. 

    

PROPOJOVÁNÍ – DÍL I (k čemu nás vede kvantová fyzika a mystika) –

Dotkněme se v představě jemně svého srdce, a stejným způsobem se s citem dotkněme srdce člověka, se kterým tady „hrajeme hru na rozpory“.

Ve své představě pozorujme, jak se s rukou plnou světla dotýká našeho srdce.

Dané můžeme opakovat až do úplné proměny sebe a celé situace. Naší přirozeností není rozpor, ale jemný dotek, pocit vděčnosti, soucítění.

PROPOJOVÁNÍ – DÍL II (k čemu nás vede moderní fyzika, zápisy ve Védách, posvátná geometrie)

Dotkněme se jemně svého srdce, svých spodních center, zanořme se do hloubky, kde se nachází moudrost. Úplně se uvolněme a jen se nechejme vést. Naše tělo cestu k moudrosti zná. Naše tělo dokonale ovládá způsoby, skrze které lze proměnit nemoc a nevyrovnanost zpět do harmonického stavu. Bez výjimky. Je to zdarma, nic to nestojí, a přitom tak cenné. Nemusíme hromadit cennosti venku, máme je uvnitř.

Největším bohatstvím je, když máme zdravé, vyrovnané, probuzené tělo.

Jakmile se začneme ve středech svých srdcí propojovat s blízkými lidmi, se kterými jsme si nerozuměli a následně okruh rozšíříme, i na imigranty a politiky (kdy nám to dojde, že politicky se harmonie nedotkneme ani z velké dálky), velmi zesílíme. Na všech úrovních. Ve vnějším světě není možné zažívat mír, dokud ten krok neuděláme uvnitř sebe. Hlásání a transparenty s mírovými vzkazy jsou k ničemu, dokud je nesou lidé, kteří nejsou „srovnaní“, v propojení a soucítění.

Pokud pravidelně budeme klesat do hloubky svého srdce a spodních center ke zdrojové moudrosti, vyprázdní se nemocnice, čekárny i lékárny.

Staré nastavení světa nás vedlo k tomu, abychom se tady od sebe navzájem učili. Tento přístup v sobě nese pramálo síly. Ne učit se, ale inspirovat  – to už přináleží do vyšších vibrací.

AKTUÁLNÍ ENERGETICKÁ SITUACE Z MÉHO POHLEDU –

Starý svět se sype. Kdo vynakládá další a další úsilí, aby se udržel, oslabí se. Mentální, ego svět je pomalu za námi. Stává se minulostí. Bez odpoutání nevytvoříme prostor pro nové, svěží energie.

Komplikovanost končí, do kolektivního vědomí se zapisuje jednoduchost – všeho, ve všem.

Veškeré prostředky, které harmonizují chaos, jsou k dispozici. Máme je uvnitř sebe.

Do starého světa přináleží – politické rošády, zkostnatělý školský systém, vaření z polotovarů a umělých přísad ve školních jídelnách a restauracích, chemické postřiky na zahradách a polích, kosmetika v klasických drogériích, velkochovy, léky, business v nemocnicích a u doktorů, ezoterické nauky, které někoho něco „učí“, uzavřené srdce…

A co je tím novým, čerstvým, životem nabitým časoprostorem ve stále stejné realitě?

Otázka zůstává nezodpovězená. Pojďme jej společně vytvořit. Setkávejme se, abychom vytvořili příležitost pro navýšení vibrace ve svých tělech, pro otevření si cesty k vlastní moudrosti. Pojďme být v srdci, pomalu dýchat, začít zachytávat, co zůstávalo našim očím skryté. Dejme příležitost pro vědomé rozšiřování svých schopností, pro stav jednoty, hlubokého klidu.

Kdo vnímáte rezonanci, přijďte. Příští středu, 13.července do Toulcova Dvora, na 3-hodinové rozpomínání a vnímání především z úrovně energií. Příchod na místo je nejlépe v 17,30 hodin, začínáme v 18 hodin.

Tentokrát máme pronajatou VELKOU PŘEDNÁŠKOVOU. Kdo víte, že přijdete, napište mi zprávu, děkuji. Odpolední cvičení v sadě tentokrát není. Tady opět počkám až vzejde impuls od Vás, že si je přejete a přijdete:-)

Těším se na setkání, svobodu, propojená vědomí, čas bez osobnostních nastavení, čas jednoduchosti a přirozenosti.

Pokud se nás třicet-čtyřicet vědomí v lidských tělech naladí na vyšší frekvence, o to snadněji se uvnitř stabilizují. Je to cesta k probuzení vlastní moudrosti v těle. To za nás nikdo neudělá:-) Ani andělé, mimozemšťané, či „učitelé“. Učitelem tady není nikdo. Všichni pocházíme ze stejného zdroje. Každá role je jen rolí, hrou. S otevřeným vědomím jednou všichni uvidíme, že vyzařování člověka, který se vědomě stravuje, zná kouzlo jemného doteku, vede jednoduchý, naplněný život, miluje zahradu a přírodu, je násobně vyšší než u jedince s lukrativními příjmy z podnikání, které v kontextu života na Zemi nedává smysl.

Není podstatné, čeho jsme tady dosáhli. Nejpodstatnější je, jak vyzařujeme.

Není podstatné, zda jsme slavní, objevujeme se v médiích, rozhodujeme za mnohé. Nejpodstatnější je, jak vyzařujeme.

Není podstatné, jaký máme titul, diplom nebo certifikát. Nejpodstatnější je, jak vyzařujeme.

OPĚT „OTEVÍRÁM VESICU“.

Na pár týdnů jsem si poodstoupila, abych měla „čistý“ pohled. Nezanesený, což se občas děje, když jedeme na plné obrátky.

Otevřená je pro individuální setkávání. Posouvám je dál. Už nejsou o léčení. To se dostaví samo, když se rozpomenete na to, kým jste. A na to je Vesica připravená, stejně jako já. Když na Vesice uvidíte, že je možné žít jinak, že je možné, abyste se sami vyléčili, objevili vlastní moudrost, tak to následně zrealizujete.

A pak jsou na Vesice od 8.-13.září Gongy a flétny, potní chýše. Přihlašování je otevřené. Kdo už víte, že si pradávné ozvěny, kosmické tóny, velrybí a delfíní zpívání, pravidelné nádechy a výdechy Země, budete chtít letos v přírodním domku zažít, ozvěte se už nyní. Bližší informace najdete na webu – www.vesica-news.com

Těším se na vaše náměty, vhledy, sdílení…

Mám Vás ve svém srdci, jemně se dotýkám, Gabi

Děkuji za inspirace Greggu Bradenovi

Zprávu je možné sdílet dál, klidně s doplněným nebo změněným obsahem:-)

 

Diskuze

josef 09.10.2016 03:10

Mate velkou část pravdy, ale to neřeší problém. Je to jenom popis.

» Reagovat


Jorik 31.03.2017 18:44

Vnímám svět jako jednotu, ale abych tvrdil, že to tak je, to si netroufám. Tvrzení "Absolutně vše je v jednotě" považuji za tendenční blábol. Gongy, chýše, blabla... módní opium lidstva. Kdo uvěří, tomu to pomůže. Pro někoho je to dobrý kšeft. Buďte blaženi.

» Reagovat


Blog
Newsletter

Pokud si přejete odebírat Newsletter, který pravidelně přináší informace o různých akcích, seminářích a zajímavostech, vyplňte své příjmení, jméno a emailovou adresu. Děkujeme.

Aktuální akce
Kudyznudy.cz - tipy na výlet
stránky vytvořilo Anything Studio