Vesica-news
 

QIGONG

QiGong je cvičení, které se na Východě (pochází z Číny) cvičí několik tisíc let. Možná více nežli představa určité cvičební formy, se jedná o oslavu přírody, univerzálních principů a spojení.

QI je název pro ŽIVOTNÍ SÍLU a GONG uměním spojeným s jejím MOUDRÝM UŽÍVÁNÍM, VEDENÍM a HARMONIZOVÁNÍM. V základním postoji se tělo fyzicky nehýbe. Pozice je nazývaná "prázdnotou" nebo "stromem života". A pak existuje mnoho dalších, kdy je tělo uzemněné, páteř rovná (mužský princip), ramena povolené a ruce (ženský princip) při tom imitují a následují energetické toky a rytmus přírody v různých podobách. Nejčastěji reflektují pohyb vody.

Čím pomalejší jsou pohyby, tím klidnější je mysl. Fyzické tvary a formy se během praktikování Qigongu občas vytrácí a do popředí se dostává uvědomění, že vše je tvořeno energiemi. Uvolněné tělo přepíná na jiný režim (z fyzického se posouvá k energetickému vnímání). Za hlavní přednost je považováno posílení imunity, ozdravění orgánů a vytrácení energetických stagnací.

Voda je energie a jakmile ji rozpohybujete v naladění na sebe a daný element, pak docílíte postupného rozpouštění různorodých bloků po celém těle.

K Qigongu nepotřebujete žádné speciální podmínky. Omezením není ani věk, ani zdravotní stav (praktikovat se dá i v sedě nebo leže). Na to, jak je jednoduchý (to bylo údajně největší střežené tajemství), přináší ohromné množství benefitů. Stavy, kdy cítíte příval energie do těla (energie je život), celkové zklidnění přinášející jiné úhly pohledů na sebe a realitu kolem, pocit hlubokého propojení s přírodou a Vesmírem, a také svými orgány, nádechem a výdechem, jsou jen malým výčtem z mnoha dalších.

Skrze Qigong se postupem času dostanete k možnostem jakými jsou skenování vlastního těla, uvědomění si příčin případného nerovnovážného stavu, získáte (rozpomenete se) na "manuál", skrze který udržovat své tělo ve šťastném a harmonickém stavu bytí, což je jeho původním předurčením.

Pokud jste dočetli až sem a začínáte být skeptičtí a lehce nedůvěřiví, jestli to s výčtem benefitů nepřeháním, tak vám jen mohu potvrdit, že ani v nejmenším. Díky QiGongu a změně stravy jsem si uzdravila tělo a přeladila na "jiný kmitočet", který věřím, že by se zamlouval každému.

Možná je důležité zmínit, že pro QiGong je přínosné zvolit jiný přístup, a to hned od začátku. Tedy "nechodit na něj" jako do cvičení nebo posilovny. Během lekcí, pokud byste se jich v Brně začali účastnit, není podstatné dokonalé, přesné provedení (voda se pohybuje všude jinak), neplníme žádné cíle... QiGong je volbou vedoucí ke změně života a vědomí. To, že tělo uzdravuje, posiluje, zklidňuje je samo o sobě velkým posunem vpřed, ale pokud v něm spatříte příležitost pro "rozšíření vědomí", tak se už do reality oslabeného těla v tomto životě navracet nemusíte. Nebudete pro to mít důvod.

 

 

ZÁKLADY QIGONGU -


 

 

 

Blog
Newsletter

Pokud si přejete odebírat Newsletter, který pravidelně přináší informace o různých akcích, seminářích a zajímavostech, vyplňte své příjmení, jméno a emailovou adresu. Děkujeme.

Aktuální akce
Kudyznudy.cz - tipy na výlet
stránky vytvořilo Anything Studio